Hakkımızda

Gayrimenkul sektörünün gelişmesinde eğitimli insan gücünün önemine inanan Altın Emlak, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’nden aldığı izinle 2004 yılından beri eğitimlerine devam etmektedir.

Emlakçılık kursumuzda dersler teorik ve uygulamalı olarak, alanında uzman öğreticiler tarafından verilmektedir.

Kursumuzda, gayrimenkul işine yeni başlayacak veya bu sektörde çalışmakta olan meslektaşlarımıza mesleğin ilkeleri, temel kavramları, çalışma prensipleri, müşteri ilişkileri gibi mesleğe başlangıçta gerekli olan bilgilerin öğretilmesi, halen bu mesleği yapanların ise mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi ile sektördeki son gelişmelerden haberdar edilmesi hedeflenmektedir.

MisyonAmacımız, gayrimenkul işine yeni başlayacak veya bu sektörde çalışmakta olan meslektaşlarımıza, mesleğin ilkelerinin, temel kavramlarının, çalışma prensiplerinin, müşteri ilişkileri gibi mesleğe başlangıçta gerekli olan bilgilerin öğretilmesini, halen bu mesleği yapanların ise mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesini sağlayan, sektörde öncü kuruluş olmayı sürdürmektir.


VizyonGerçekleştirdiği periyodik eğitimler ve uzman eğitmen kadrosu ile kalite standartlarının üzerinde hizmet veren ALTIN EMLAK, sektöre sunduğu yayınları ve 100’den fazla temsilciliği ile sektördeki profesyonelleri artırmayı hedeflemektedir.


Hizmet Politikamız  • Uzman Eğitmen Kadrosu
  • Uygulamalı Eğitim Sistemi
  • Başarı Odaklı Çalışma Prensibi
  • Zamanın Etkin Kullanımı

Ne Kazandırıyoruz?


Kursiyerler, emlakçılık faaliyetlerinin yapılabilmesi için gereken bilgi birikimine sahip olmaları, emlak pazarlama konusunda sektörün geçmişine, bugününe ve geleceğine ilişkin uygulamaları öğrenirler.

Kursiyerler, aldıkları eğitim neticesinde, güvenilir bir iş ortaklığı kurabilecek niteliklere sahip olmayı ve sektördeki diğer kişi ve kurumlar ile işbirliği yapmayı öğrenirler.

Kursiyerlerin emlakçılık hizmetlerinde halkla ilişkiler ve psikoloji kavramlarını her türlü iş ilişkilerinde kullanma yeteneğine sahip olmaları, tapu-sicil kadastro, şehir planlama ile ilgili kavramları öğrenmeleri ve uygulamaları sağlanır.

Eğitim sonunda kursiyerler, emlakçılık hizmetlerinin her aşamasında karşılaşılabilecek kanun, kanun hükmünde kararname, tüzük, yönetmelik, genelge ve tebliğ gibi gayrimenkul mevzuatlarına hakim olurlar.

Mesleğin gerektiği ciddiyet çerçevesinde, işin saygınlığını ve sorumluluklarını kavrayan kursiyerler, profesyonel iş hayatının gerektirdiği iş ahlakına sahip olurlar.

Sonuç olarak, sertifika almaya hak kazanan tüm kursiyerler, emlakçılık mesleğinin gerektirdiği temel iş eğitimine sahip, profesyonel anlamda tam donanımlı olarak mezun olurlar.