Eğitimlerimiz

Eğitim Programı HakkındaProgramın Adı:
Temel Emlakçılık Hizmetleri


Programın Dayanağı: 625 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği Özel Kurslar Tip Yönetmeliği 05.05.2005 tarih ve 24 sayılı Kurul Kararıyla kabul edilen “Özel Kurslar Çerçeve Programı”


Programın Seviyesi: Bu kurs programına katılacakların halen emlakçılık yapanların en az ilköğretim okulu mezunu (eski ilkokul mezunları dahil) seviyesinde, yeni emlakçılık yapmak üzere kursa katılacakların da orta öğretim kurumu mezunu yetişkinler seviyesinde olması


Programın Uygulanmasıyla İlgili Açıklamalar:


• Temel Emlakçılık Hizmetleri hak sahiplerinin talebi üzerine her türlü taşınmazın alımı, satımı, kiralanması konularında pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesi ve bu işlemlere her türlü sözleşmenin oluşturularak işlem öncesi, sırası ve sonrasındaki tüm hizmetlerin ifası ile mesleğin konuları içerisinde araştırma, bilirkişilik ve değerleme hizmetlerinin bütünüdür.


• Bu kurs programı ülkemiz ve dünyada emlakçılık sektöründe oluşan kanunlar hakkında da geniş çaplı bilgi vererek bu konuda eksikliği hissedilen nitelikli elemanların sektöre kazandırılması amacıyla hazırlanmıştır. Bu kurs programını başarı ile bitiren kursiyerler sektörün çeşitli noktalarında görev almak üzere iş imkânına kavuşacak ve emlak sektöründeki kalite çıtasını yükselteceklerdir.


• Programın içeriği, pazarlama teknikleri müşteri ilişkileri, satış-kiralama değerlemenin öncesi ve sonrası hizmetleri ile tapu kadastro, şehir planlama ve genel hukuk bilgisi konularını kapsamaktadır.


• Programın konuları zincirleme olarak birbirini tamamlamaktadır. Program konuları işlenirken gerektiğinde alanında uzman kişiler sınıf ortamına getirilecektir.


• Kurs programı uygulanırken yapılacak bilgisayar, video ve vcd gösterilerinin yanında emlak bürolarında, tapu dairelerinde ve sahada yapılacak uygulamaları da içeren geziler düzenlenecektir.


• Öğreticiler konularında sertifika ve lisans diplomalarına sahip konularında çalışmış ya da halen çalışmakta olan tecrübeli kişiler olup bilgileriyle birlikte deneyimlerini de kursiyerlere aktaracaklardır.


• Kurs programının tamamlanmasından sonra başarılı olan kursiyerlerden isteyenlere staj yapma imkanı sağlanacaktır.


Dersler ve İçerikler